wtorek, 10 kwietnia 2012

Sekretnik Lust z FMA


Jakoś nie lubi być fotografowany, fatalne zdjecia. Moja ostatnia praca w pracowni Daisho.

Oksydowane srebro sterling z labradorytem. Wszystkie elementy wykonałam sama bez gotowych płproduktów. Miało to byc ćwiczenie na wykonanie zawiasu i prostego zatrzasku, ale zwyczajowo poszłam dlaej i zorbiłam w pełni sprawne pudełeczko.
Inspiracją był sekretnik należacy do jednej z postaci z serialu "Fullmetal alchemist". Pojawił sie tylko kilka razy, ale dośc aby zwrócic moja uwagę. W oryginale był bardziej okrągły.

Pechowo tez podczas wykonczenia udało mi sie uszkodzić jedno z rmaion krzyża, i nie byłam w stanie w pełni go naprawić. Mysle jednak że przez to anbrał uroku i sprawia wrażenie naprawde antycznego. :) zresztą ja już tak mam że jak coś uszkodze to tego nie naprawiam, bo wygląda wtedy jakos bardziej autentycznie. zboczenie jakieś.

------------------------------------------------------------------------

Finished! [bad photos :(]
Fully made from oxidated sterling silver and labradorite. It's fully handmade, so no half-products were used. I had to make everything myself.

It's loosely based of a pendant belonging to one of the characters from "Full Metal Alchemist". It appeared only few times during the series, but long enough to catch my attention.

Unfortuntelly during the process i managed to destroy one of the corss's arms and i wasn't able to fully repair it, but i guess it gives this piece sort of charm. Like being worn and old. But let's hopee that if i ever make another one, it will be flawless. Besides i am still learning on how to tame metal ^^; I am rather satisfied with this piece. It looks really good on long chain along with black clothing. :)
The actual goal of it was to make a lock and the hinge. So i did, and they work like they should.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz